Projekty najczęściej oceniane są pod kątem atrakcyjności i funkcjonalności. Jako wzrokowcy zwracamy uwagę na to, jak inwestycja wygląda. Warto jednak przyjrzeć się trzem aspektom, których „na papierze” nie widać, a które w przyszłości zadecydują o tym, jak korzysta się z budynku – są to komfort temperaturowy, jakość powietrza w budynku i zdrowie.
Tworzymy projekty, które
pozytywnie wpływają na komfort życia
i zdrowie
Dlaczego projekt projektowi nierówny?
Przyczyna leży w…
Jakość powietrza w domu
zależy od projektu budynku
Wiesz, co jesz, a czy wiesz, czym oddychasz w domu? To, co jest nam niezbędne do życia – powietrze, rzadko staje się przedmiotem naszych rozmyślań. Warto wiedzieć, że tylko standard pasywny w projekcie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze, o właściwej temperaturze oraz utrzymanie równomiernej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach i na powierzchniach ścian i okien, bez uczucia przeciągów.
Ponad 90% budynków jedno- i wielorodzinnych, opartych na tradycyjnych zasadach projektowania, ma problemy z fizyką budowli i cierpi na syndrom chorego budynku. Grzyby i pleśnie, które są tego oznaką, przez wiele lat wpływają destrukcyjnie na samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Brak widocznych wykwitów na ścianie nie jest niestety jednoznaczny z brakiem tego problemu, co potwierdzają mykolodzy. Projektowanie w standardzie pasywnym, tzw. zdrowe budownictwo, rozwiązuje ten problem, dlatego od 2020 roku będzie wymagane w Europie – w tym w Polsce – prawem.
Syndrom chorego budynku
w tradycyjnym budownictwie
Zaprojektowaliśmy dla nich
zdrowe budynki
- Dowiedz się, ile zaoszczędziszprzy projekcie budynku pasywnego
Koszty inwestycji to nie tylko jej budowa, ale i eksploatacja. Jednak mało kto o tym pamięta na etapie projektu… Ty możesz jednak zaoszczędzić i tak zoptymalizować swój budynek, by płacić za jego ogrzewanie rocznie nawet 3 zł za m².
- Unikaj błędów bud. tradycyjnegobo przez nie możesz stracić setki tysięcy
Tradycyjne budownictwo jest pełne błędów generujących w przyszłości znaczne koszty. Możesz uniknąć ich, projektując budynek w standardzie niskoenergetycznym lub pasywnym, bo dzięki temu jego eksploatacja będzie ekonomiczna.
- Zwiększ efektywność energetyczną– od tego zależą Twój komfort i przyszłe koszty
Konsultacja jest najkrótszym i najtańszym etapem przy wznoszeniu budynku, a może zapewnić jakościową zmianę, bo dobrze zaprojektowany budynek pasywny gwarantuje zawsze świeże i higienicznie czyste powietrze, brak grzybów, które są przyczyną wielu chorób, szczególnie u dzieci.
- Odkryj szczegółyktóre decydują o Twoim zdrowiu i komforcie
Z chęcią dzielimy się wiedzą, rozmawiamy o projektach, bo wiemy, że wybór budownictwa tradycyjnego jest kierowany zbyt małą liczbą materiałów o budownictwie pasywnym w Polsce. To, co zagranicą jest powszechne, u nas dopiero zaczyna się rodzić.