Bezpośrednio na efektywność pracowników wpływa coś tak oczywistego, że nawet nie zwraca się na to uwagi – powietrze. To, jakim powietrzem oddychamy w biurze, decyduje o naszych możliwościach skupienia się i szybkości pracy. Świeże i czyste powietrze, o właściwej temperaturze pozwala skoncentrować się na wykonywanych zadaniach, bo nie powoduje dyskomfortu i senności.
Jak budynek wpływa
na efektywność pracowników?
HR-owcy mówią wiele o komforcie pracy, ale
…to nie komfort jest źródłem efektywności
Sprawdź komfort pracy w biurze
– audyt pomieszczeń
Bezpośrednio na efektywność pracowników wpływa coś tak oczywistego, że nawet nie zwraca się na to uwagi – powietrze. To, jakim powietrzem oddychamy w biurze, decyduje o naszych możliwościach skupienia się i szybkości pracy. Świeże i czyste powietrze, o właściwej temperaturze pozwala skoncentrować się na wykonywanych zadaniach, bo nie powoduje dyskomfortu i senności. I teraz najważniejsza część: na jakość powietrza wpływa projekt, a nie sam klimatyzator. Dlatego warto sprawdzić, jakie są możliwości zmian zwiększających efektywność pracy.
Jeśli planujesz wzniesienie budynku biurowego, rozważ zbudowanie go w standardzie pasywnym. Korzyści z tej decyzji odczujesz na poziomie finansowym związanym bezpośrednio z bryłą budynku – niski koszt ogrzewania, zabezpieczenie przed szkodami budowlanymi, w tym wilgocią i grzybem, ale także w efektywności pracy pracowników. Standard pasywny gwarantuje zawsze świeże i czyste powietrze, o właściwej temperaturze, utrzymanie równomiernej, komfortowej temperatury w pomieszczeniach i na powierzchniach, brak uczucia przeciągów.
Projekty biurowców
w standardzie pasywnym
Opinie o współpracy
z Green cherry Architecture
Profesjonalizmem, rzetelnością oraz ogromną wiedzą w tematyce budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Bardzo umiejętnie potrafił przekazać nam wiedzę z w/w tematyki. Rekomendujemy firmę GreenCherry Architecture oraz Pana Kamila Wiśniewskiego jako wiarygodnego, kompetentnego i godnego polecenia partnera w biznesie.
- Dowiedz się, jak Twoje biurowpływa na pracowników
Wiele decyzji biznesowych bazuje na intuicji ze względu na czas i koszt badań. Jednak audyt pomieszczeń jest niskokosztowym sposobem na sprawdzenie, czy budynek nie generuje dodatkowych kosztów tam, gdzie się tego nikt nie spodziewa.
- Skoncentruj się na źródle problemua nie na efektach
Mikroklimat biura jest rzadko rozpatrywany przy efektywności pracowników. Badania potwierdziły jednak, że Indoor Air Quality (jakość powietrza wewn.) na poziomie satysfakcjonującym zapewnia 6,5% wzrost efektywności w pracy.
- Zmniejsz koszty eksploatacjiTwojego biura
Audyt pomieszczeń korzystnie wpływa również na dalsza eksploatację budynku biurowego, ponieważ jego efektem jest także przekazanie wytycznych minimalizujących koszty.
- Porównaj koszty zmianz zyskami
Za decyzją o audycie pomieszczeń powinny stać liczby. Dlatego przygotowaliśmy case study, które z chęcią przedstawimy podczas spotkania. Zobaczysz, jak przekazane wytyczne wpłynęły na pracowników i koszty eksploatacji budynku.